Državno takmičenje za učenike srednjih škola 2018

Državno takmičenje će se ove godine  održati u Nišu, 22. i 23. marta. Takmičenje je iz tehničkih razloga pomereno za jedan dan u odnosu na termin dat u kalendaru.  Učenici će zadatke raditi na Elektronskom fakultetu.

Pregledanje zadataka, objavljivanje rezultata i žalbe će biti orgnizovane u gimnaziji „Svetozar Marković“.

Deo učenika može da bude smešten i u hotelu „Vidikovac“. Kontakt i ponudu hotela za smeštaj možete videti ovde.

Spisak učesnika državnog takmičenja možete pogledati ovde.

Preliminarni program Državnog takmičenja možete videti ovde.

Molimo vas da pre takmičenja pogledate podsetnik za takmičare.

Raspored po salama (spiskovi) za državno takmičenje: sala A1, sala A2, biblioteka desno, biblioteka levo. Na ulazu u svaku salu će biti istaknut tačan raspored u sali, a možete ga pogledati i ovde: A1, A2, Bib desno, Bib levo.

Zadaci i rešenja:

Odgovor na prigovor predsedniku komisije za takmičenja koji je podnela grupa profesora koja ima učenike u fermionskoj kategoriji.

Konačni rezultati takmičenja se mogu pogledati ovde.