Једна златна и четири сребрне медаље на IPhO 2017

На 48. Међународној олимпијади из физике за ученике средњих школа одржаној од 16. до 24. јула 2017. године у Јогјакарти у Индонезији наши ученици су остварили најбољи резултат у историји наших учешћа освојивши једну златну и четири сребрне медаље. Златну медаљу је освојио Душан Ђорђевић из Математичке гимназије у Београду, а сребрне Марко Шушњар и Вук Радовић из Математичке гимназије у Београду, као и Новак Станојевић и Богдан Станојевић из Гимназије „Светозар Марковић“ у Нишу. Стручни руководиоци екипе су били доцент др Божидар Николић са Физичког факултета у Београду и Вељко Јанковић из Института за физику у Београду.

Велике честитке за све наше ученике освајаче медаља, њихове наставнике и колеге које су реализовале такмичења из физике у Србији!

Више можете прочитати овде.