Jedna zlatna i četiri srebrne medalje na IPhO 2017

Na 48. Međunarodnoj olimpijadi iz fizike za učenike srednjih škola održanoj od 16. do 24. jula 2017. godine u Jogjakarti u Indoneziji naši učenici su ostvarili najbolji rezultat u istoriji naših učešća osvojivši jednu zlatnu i četiri srebrne medalje. Zlatnu medalju je osvojio Dušan Đorđević iz Matematičke gimnazije u Beogradu, a srebrne Marko Šušnjar i Vuk Radović iz Matematičke gimnazije u Beogradu, kao i Novak Stanojević i Bogdan Stanojević iz Gimnazije „Svetozar Marković“ u Nišu. Stručni rukovodioci ekipe su bili docent dr Božidar Nikolić sa Fizičkog fakulteta u Beogradu i Veljko Janković iz Instituta za fiziku u Beogradu.

Velike čestitke za sve naše učenike osvajače medalja, njihove nastavnike i kolege koje su realizovale takmičenja iz fizike u Srbiji!

Više možete pročitati ovde.