46. IPhO – Индија

46th International Physics Olympiad

Mumbai, India

5-12 July 2015.

Екипа Србије за 46. Међународну олимпијаду из физике је одређена на основу резултата Српске физичке олимпијаде одржане 9-10. маја у Београду.

Наши ученици су освојили 3 бронзане медаље и 2 похвале:

Јанко Шуштершич, Прва крагујевачка гимназија, Крагујевац. бронзана медаља
31.3 поена
Жељко Арсић, ЕТШ „Никола Тесла“, Панчево. бронзана медаља
24.8 поена
Марија Шиндик, Математичка гимназија, Београд. бронзана медаља
24.3 поена
Радоица Драшкић, Шабачка гимназија, Шабац. похвала
22.3 поена
Душан Новичић, Математичка гимназија, Београд. похвала
21.8 поена

Вође екипе су били проф. др Мићо Митровић са Физичког факултета у Београду и др Владимир Марковић са Природноматематичког факултета у Крагујевцу. Као посматрач на олимпијади је била и Јелена Марковић, наставник ЕТШ „Никола Тесла“ у Панчеву.

Слика са медаљама после затварања олимпијаде

Граница за златну медаљу је била 42.2 поена, за сребро 33 поена, за бронзу 24 поена, а за похвалу 18 поена.

За успех ових ученика су поред њих самих заслужни и њихови наставници. Душану су предавале Наташа Чалуковић и Александра Димић, Јанку Ана Жлибар, Марији Иван Станић, Жељку Јелена Марковић, а Радоици Јасмина Ђокић-Јовановић.

Овај унос је објављен под IPhO и означен са . Забележите сталну везу.