Finalno takmičenje

Finale Turnira mladih fizičara održano je 19. aprila 2017. godine na Fizičkom fakultetu u Beogradu.  Prvoplasirani tim učenika će činiti tim Srbije na Internacionalnom Turniru mladih fizičara koji će se održati u julu u Singapuru. Članovi pobedničkog tima su:

      Milena Simić, IV razred, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš
      Luka Lazarević, II razred, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš
      Aleksandra Stojković, II razred,  Aleksinačka gimanzija, Aleksinac
      Miloš Rašić, IV razred, Matematička gimnazija, Beograd
      Edvin Maid, IV razred, Matematička gimnazija, Beograd

Na Finalnom takmičenju su učestvovala tri pobednička tima Kvalifikacionog takmičenja, a kroz Fizičarske troboje prezentovali su svoje rezultate sledećih istraživačkih zadataka:

    1. Kosa kao higrometar
    2. Vakuumska bazuka
    3. Vazdušna sirena od balona

Tekstove zadataka možete pogledati ovde. Program je vodila dr Aleksandra Alorić, a  timove je ocenjivao stručni žiri, u sledećem sastavu:  dr Božidar Nikolić, Svetislav Mijatović i Nora Trklja sa Fizičkog fakulteta u Beogradu,  dr Marija Mitrović Dankulov i Vladimir Veljić iz Instituta za fiziku u Beogradu, Vladan Pavlović sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Nišu, kao  i  Srđan Stavrić iz Instituta za nuklearne nauke “Vinča”. Rezultate timova po etapama Fizičarskog troboja možete pogledati ovde.

učesnicifinalaTMF

Tim 1:
Milena Simić, IV razred, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš
Luka Lazarević, II razred, Gimnazija „Svetozar Marković“, Niš
Aleksandra Stojković, II razred,  Aleksinačka gimanzija, Aleksinac
Miloš Rašić, IV razred, Matematička gimnazija, Beograd
Edvin Maid, IV razred, Matematička gimnazija, Beograd

Tim 2:
Radenko Pejić, IV razred,  Valjevska gimanzija, Valjevo
Filip Miljević, II razred, Matematička gimnazija, Beograd
Dimitrije Rađenović, II razred, Zemunska gimnazija, Beograd
Bogdan Rajkov, I razred,  Matematička gimnazija, Beograd
Vojin Lukić, I razred, ,Matematička gimnazija, Beograd

Tim 3:
Aleksandar Ristivojević, III razred, Matematička gimnazija, Beograd
Kristina Vukosavljević, I razred, Gimnazija „Vuk Karadžić“, Loznica
Petar Petrašinović, III razred, Gimnazija „Vuk Karadžić“, Trstenik
Milomir Stefanović, III razred, Prva kragujevačka gimanzija, Kragujevac
Bogdan Raonić, III razred, Matematička gimnazija, Beograd

Zatvoreno za komentare.