Kraj mandata Komisije za takmičenja

Drage koleginice i kolege, profesori i takmičari,

Na sednici Odeljenja za srednje škole Društva fizičara Srbije, održanoj u Subotici 22. marta ove godine, predsednik DFS-a je izjavio da je predsedniku Komisije za takmičenja učenika srednjih škola istekao mandat. Od tada nije bilo nikakvih naznaka da se priprema izbor nove Komisije. Prema nezvaničnim informacijama koje imamo ove nedelje, na elektronskoj sednici UO DFS-a je izabran novi predsednik Komisije za tačkmičenja učenika srednjih škola.

Svima sa kojima smo sarađivali tokom ove četiri godine najiskrenije se zahvaljujemo, profesorima fizike u školama i takmičarima.  Pre svega hvala vam na strpljenju, poverenju i korektnom odnosu. Posebno se zahvaljujemo profesorima iz škola i učenicima koji su imali vrlo precizne i korektne primedbe. Kada se sve sagleda mislimo da je ovo bio uspešan period u takmičenjima iz fizike. Članovi komisije su uložili ogroman trud i pokazali zavidno znanje prilikom pripreme originalnih zadataka na svim nivoima takmičenja. Hvala svima koji su taj trud, rad i rezultat prepoznali.

Novom predsedniku i novoj Državnoj komisiji želimo uspešan rad.

Državna komisija za takmičenja iz fizike učenika srednjih škola