Државно такмичење из физике 2019

Државно такмичење из физике 2019. године ће бити одржано 22. и 23. марта, у Политехничкој школи у Суботици. Све информације о смештају можете пронаћи  овде.

Ажурирани списак учесника такмичења можете пронаћи овде.

Прелиминарни програм државног такмичења из физике за ученике средњих школа, Суботица 21.-23. 03. 2019.

Четвртак 21.03.
Долазак учесника (поподне и увече).
Петак 22.03. Политехничка школа Суботица
8-8:45 Регистрација учесника
9:00 Отварање такмичења
9:20-9:40 Распоређивање учесника по салама
10-14 Израда задатака

11:00 Седница савета Одељења за средње образовање
Прелиминарни резултати неће бити објављени пре 19h. Молимо ученике да се због тога што се у школи одвија настава, не окупљају у школи пре 19 сати.
Субота 23.03. Политехничка школа Суботица
11-13h Свечано проглашење победника и награђених и додела диплома ученицима и професорима.

Молимо ученике да се пре такмичења подсете основне процедуре, пре, за време и након израде задатака. Подсетник можете погледати овде.

Задаци и решења задатака са државног такмичења:

Коначни  резултати: први, други, трећи и четврти разред.

Напомена: Приликом ажурирања резултата утврђено је да је заокружени број награђних ученика није добијен на исти начин као претходне године. После корекције је број награђених ученика повећан за два у другом разреду (због истог броја бодова) и један у четвртом. Свим ученицима и њиховим професорима се извињавамо због ове омашке. Дипломе ће бити накнадно послате ученицима.