Državno takmičenje iz fizike 2019

Državno takmičenje iz fizike 2019. godine će biti održano 22. i 23. marta, u Politehničkoj školi u Subotici. Sve informacije o smeštaju možete pronaći  ovde.

Ažurirani spisak učesnika takmičenja možete pronaći ovde.

Preliminarni program državnog takmičenja iz fizike za učenike srednjih škola, Subotica 21.-23. 03. 2019.

Četvrtak 21.03.
Dolazak učesnika (popodne i uveče).
Petak 22.03. Politehnička škola Subotica
8-8:45 Registracija učesnika
9:00 Otvaranje takmičenja
9:20-9:40 Raspoređivanje učesnika po salama
10-14 Izrada zadataka

11:00 Sednica saveta Odeljenja za srednje obrazovanje
Preliminarni rezultati neće biti objavljeni pre 19h. Molimo učenike da se zbog toga što se u školi odvija nastava, ne okupljaju u školi pre 19 sati.
Subota 23.03. Politehnička škola Subotica
11-13h Svečano proglašenje pobednika i nagrađenih i dodela diploma učenicima i profesorima.

Molimo učenike da se pre takmičenja podsete osnovne procedure, pre, za vreme i nakon izrade zadataka. Podsetnik možete pogledati ovde.

Zadaci i rešenja zadataka sa državnog takmičenja:

Konačni  rezultati: prvi, drugi, treći i četvrti razred.

Napomena: Prilikom ažuriranja rezultata utvrđeno je da je zaokruženi broj nagrađnih učenika nije dobijen na isti način kao prethodne godine. Posle korekcije je broj nagrađenih učenika povećan za dva u drugom razredu (zbog istog broja bodova) i jedan u četvrtom. Svim učenicima i njihovim profesorima se izvinjavamo zbog ove omaške. Diplome će biti naknadno poslate učenicima.