Državno takmičenje iz fizike 2019

Državno takmičenje iz fizike 2019. godine će biti održano 22. i 23. marta, u Politehničkoj školi u Subotici. Sve informacije o smeštaju možete pronaći  ovde.

Ažurirani spisak učesnika takmičenja možete pronaći ovde.

Preliminarni program državnog takmičenja iz fizike za učenike srednjih škola, Subotica 21.-23. 03. 2019.

Četvrtak 21.03.
Dolazak učesnika (popodne i uveče).
Petak 22.03. Politehnička škola Subotica
8-8:45 Registracija učesnika
9:00 Otvaranje takmičenja
9:20-9:40 Raspoređivanje učesnika po salama
10-14 Izrada zadataka

11:00 Sednica saveta Odeljenja za srednje obrazovanje
Preliminarni rezultati neće biti objavljeni pre 19h. Molimo učenike da se zbog toga što se u školi odvija nastava, ne okupljaju u školi pre 19 sati.
Subota 23.03. Politehnička škola Subotica
11-13h Svečano proglašenje pobednika i nagrađenih i dodela diploma učenicima i profesorima.

Molimo učenike da se pre takmičenja podsete osnovne procedure, pre, za vreme i nakon izrade zadataka. Podsetnik možete pogledati ovde.

Konačni  rezultati: prvi, drugi, treći i četvrti razred.

Napomena: Prilikom ažuriranja rezultata utvrđeno je da je u drugom razredu u fermionskoj kategoriji pri računanju procenata nagrađenih učenika uzet broj prijavljenih (37) a ne broj izašlih učenika (36). Posle korekcije ispostavilo se da je broj nagrađenih učenika 16.5 zaokružen na 17. Pošto su postojala još dva takva slučaja (drugi razred bozoni 20.5 nagrađenih, četvrti razred fermioni 14.5), u oba slučaja je broj nagrađenih učenika zaokružen na isti način (2b – na 21 i 4f – na 15 ). Ovim je broj nagrađenih učenika povećan za dva u drugom razredu (zbog istog broja bodova) i jedan u četvrtom. Svim učenicima i njihovim profesorima se izvinjavamo zbog ove omaške. Diplome će biti naknadno poslate učenicima.

Ovaj unos je objavljen pod Obaveštenja. Zabeležite stalnu vezu.

Zatvoreno za komentare.