Okružno takmičenje 2019.

Okružno takmičenje iz fizike za srednjoškolce će se održati u nedelju 3. marta, sa početkom u 10 sati. Uputstvo za organizaciju možete preuzeti ovde.

Izveštaj sa rezultatima takmičenja u elektronskoj formi dostaviti odmah po završetku takmičenja, državnoj komisiji na mejl takmicenja.srednjaskola@dfs.rs

Rezultati se dostavljaju isključivo na formularu koji možete skinuti sa sajta. Molimo vas da sve tražene podatke upišete u formular.

Radove učenika dostaviti državnoj komisiji, na adresu:

Univerzitet u Beogradu
Fizički fakultet
(za Božidara Nikolića)
Studentski trg 12
11001 Beograd

Zbog izuzetno sabijenog rasporeda takmičenja ove godine molimo vas da poštujete date rokove.

Važni datumi:

• Podnošenje žalbi državnoj komisiji do 6. marta u ponoć. Žalbe se mogu podnositi samo na zadatke na koje je prethodno podneta žalba okružnoj komisiji. Žalbe treba poslati na adresu takmicenja.srednjaskola@dfs.rs
  • Odgovor na žalbe do 8. marta u ponoć.
  • Postavljanje granica za prolaz na državno 9. mart. Podsećanja radi, na državno se poziva 35+ takmičara bozonske i 25+ fermionske kategorije.
  • Podnošenje molbi za specijalne pozive do 12. marta u ponoć. Molbe treba poslati na adresu takmicenja.srednjaskola@dfs.rs
  • Rešenja molbi i konačan spisak učesnika 13. marta.

Minimalan broj poena za plasman na državno (granice):

• prvi razred: 67 (fermioni), 61 (bozoni);
  • drugi razred: 71 (fermioni), 47 (bozoni);
  • treći razred: 55 (fermioni), 50 (bozoni);
  • četvrti razred: 60 (fermioni), 33 (bozoni).
Zbirna lista je data ovde, pre razmatranja molbi za specijalne pozive.
Rešenja molbi za specijalne pozive. Lista je ažurirana, s obzirom da je utvrđeno da su neki učenici već koristili pravo za specijalne molbe na okružnom, pa oni neće biti pozvani.

Zadatke i rešenja možete pogledati ovde:

prvidrugitreći i četvrti razred.

Ispravke:

• U trećem razredu u petom zadatku, ukoliko se zadatak radi u opštim brojevima, jednačine koje su date u rešenju su korektne. Međutim sa zamenjenim datim brojnim vrednostima, kuglica ne može da bude u takvom položaju u kome je nit vertikalna. Svim učenicima koji su ovo primetili i pokazali da kuglica ne može da dođe do takvog položaja treba priznati ceo zadatak.
  • Svim učenicima, i njihovim profesorima se izvinjavamo zbog ove omaške.

Rezultati takmičenja po okruzima: