Окружно такмичење за ученике средњих школа 2018

Такмичење се одржава у суботу, 03. 03. 2018. године, са почетком у 10 часова. Израда задатака траје 210 минута, рачунато од тренутка када су задаци подељени ученицима. Молимо вас да стриктно поштујете сатницу такмичења.

Извештај са резултатима такмичења у електронској форми доставити одмах по завршетку такмичења, државној комисији на мејл takmicenja.srednjaskola@dfs.rs

Резултати се достављају искључиво на формулару који можете скинути са сајта. Молимо вас да све тражене податке упишете у формулар.

Радове ученика доставити државној комисији, на адресу:

Универзитет у Београду
Физички факултет
(за Божидара Николића)
Студентски трг 12
11001 Београд

Због изузетно сабијеног распореда такмичења ове године молимо вас да поштујете дате рокове.

Важни датуми:

• Подношење жалби државној комисији до 7. марта у поноћ. Жалбе се могу подносити само на задатке на које је претходно поднета жалба окружној комисији. Жалбе треба послати на адресу takmicenja.srednjaskola@dfs.rs
  • Постављање граница за пролаз на државно 8-9. марта.
  • Подношење молби до 11. марта у поноћ. Молбе треба послати на адресу takmicenja.srednjaskola@dfs.rs
  • Решења молби и коначан списак учесника 12. марта.

Задатке и решења можете погледати овде:

првидругитрећи и четврти разред.

Исправљене верзије решења задатака за други разред су постављене на сајт. Извињавамо се због ових грешака!

Резултати такмичења по окрузима:

Збирни резултати са окружног такмичења се могу погледати овде.

Напомена: У збирну листу су унете све корекције које су окружне комисије послале после објављивања појединачних резултата. Код два ученика првог разреда је коригован број поена пошто им је на задатку који носи 15 поена дато 20.

Границе за пролаз на државно такмичење:

• први разред 78 поена бозони, 70 фермиони;
  • други разред 51 поен бозони, 69 фермиони;
  • трећи разред 51 поен бозони, 55 фермиони;
  • четврти разред 40 поена бозони, 47 фермиони.

Коначни резултати:

Резултати разматрања поднетних молби и специјални позиви се могу погледати овде. После расветљавања недоумице око молбе једног ученика направљена је коначна верзија списка учесника.

Коначан списак учесника државног такмичења је објављен на страни посвећеној вестима у вези са државним такмичењем.