Prva zlatna medalja za Srbiju na Međunarodnoj juniorskoj naučnoj olimpijadi

Na Međunarodnoj juniorskoj naučnoj olimpijadi (svetskom takmičenju iz hemije, biologije i fizike za učenike uzrasta do 15 godina) predstavnici Srbije su osvojili jednu zlatnu, dve srebrne i dve bronzane medalje. Olimpijada se održala od 2. do 11. decembra 2014. godine u Mendozi u Argentini.

Prvu zlatnu medalju za Srbiju u istoriji učešća na Međunarodnoj juniorskoj naučnoj olimpijadi (od 2004. godine) je osvojila Tamara Bojanić iz Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“ u Novom Sadu.

Srebrne medalje su osvojili Bogdan Stanojević iz OŠ „Sveti Sava“ u Nišu i Igor Medvedev iz Matematičke gimnazije u Beogradu, dok su bronzane medalje osvojili Milica Božanić iz OŠ „Nata Jeličić“ u Šapcu i Novak Stanojević iz OŠ „Sveti Sava“ u Nišu. Na takmičenju je učestvovala i Kristina Stanković iz OŠ „Laza K. Lazarević“ u Šapcu.

Velike čestitke svim našim učenicima i njihovim nastavnicima, a posebno Tamari!

Vođe ekipe su bili prof. dr Mićo Mitrović i Branislava Misailović sa Fizičkog fakulteta u Beogradu i prof. dr Maja Stojanović sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu.