Прва златна медаља за Србију на Међународној јуниорској научној олимпијади

На Међународној јуниорској научној олимпијади (светском такмичењу из хемије, биологије и физике за ученике узраста до 15 година) представници Србије су освојили једну златну, две сребрне и две бронзане медаље. Олимпијада се одржала од 2. до 11. децембра 2014. године у Мендози у Аргентини.

Прву златну медаљу за Србију у историји учешћа на Међународној јуниорској научној олимпијади (од 2004. године) је освојила Тамара Бојанић из Гимназије „Јован Јовановић Змај“ у Новом Саду.

Сребрне медаље су освојили Богдан Станојевић из ОШ „Свети Сава“ у Нишу и Игор Медведев из Математичке гимназије у Београду, док су бронзане медаље освојили Милица Божанић из ОШ „Ната Јеличић“ у Шапцу и Новак Станојевић из ОШ „Свети Сава“ у Нишу. На такмичењу је учествовала и Кристина Станковић из ОШ „Лаза К. Лазаревић“ у Шапцу.

Велике честитке свим нашим ученицима и њиховим наставницима, а посебно Тамари!

Вође екипе су били проф. др Мићо Митровић и Бранислава Мисаиловић са Физичког факултета у Београду и проф. др Маја Стојановић са Природно-математичког факултета у Новом Саду.