45. IPhO – Kazahstan

45th International Physics Olympiad

Astana, Kazakhstan

13-21 July 2014.

Ekipa Srbije za 45. Međunarodnu olimpijadu iz fizike je određena na osnovu rezultata Srpske fizičke olimpijade.

Naši učenici su osvojili sledeća priznanja:

1. Uroš Ristivojević, Matematička gimnazija, Beograd, srebrna medalja, 18,45 poena
  2. Mihailo Đorđević, Matematička gimnazija, Beograd, bronzana medalja, 16,4 poena
  3. Luka Bojović, Matematička gimnazija, Beograd, bronzana medalja, 15,35 poena
  4. Jovan Jovanović, Trinaesta beogradska gimnazija, Beograd, bronzana medalja, 14,8 poena
  5. Janko Šušteršič, Prva kragujevačka gimnazija, Kragujevac, pohvala, 9,4 poena

Zbog izuzetno teških zadataka granice za medalje su bile 27 poena za zlato, 18,4 poena za srebro, 12 poena za bronzu i 9 poena za pohvalu.

Prvoplasirani sa Srpske fizičke olimpijade Ivan Tanasijević iz Matematičke gimnazije odustao je od učešća na Olimpijadi zbog učešća na Međunarodnoj olimpijadi iz matematike. Umesto njega u ekipu je kao rezerva uvršten Luka Bojović.

Vođe ekipe su bili prof. dr Mićo Mitrović sa Fizičkog fakulteta i dr Nenad Sakan iz Instituta za fiziku.

Ovaj unos je objavljen pod IPhO i označen sa . Zabeležite stalnu vezu.