Објављени задаци за трећу WoPhO

World Physics Olympiad (WoPhO) је међународно такмичење из физике ученика средњих школа које је недавно основано. Организатори такмичења на интернету објављују проблеме из физике, ученици их решавају и шаљу своја решења. Најбољи решавачи се позивају на финале WoPhO у Индонезију које се одржава око новогодишњих празника. Свим учесницима финала путне трошкове плаћају организатори. Задаци за WoPhO су изузетно занимљиви. Често се у њима коришћењем средњошколске физике описује неки феномен из природе или свакодневног живота и зато се из њих може много научити. Зато овим путем желимо да охрабримо све ученике средњих школа да решавају задатке за WoPhO.

Желите ли да искористите знање физике да бесплатно путујете на дочек Нове године у Индонезију? Ако желите, решавајте WoPhO задатке и шаљите своја решења.

Овде ћемо давати нове информације о овогодишњој WoPhO.

Првих пет задатака за овогодишњу WoPhO се могу преузети овде.